דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

​הכירו את דביר 

במקור מבית שאן והיום גר בקיבוץ רמות מנשה עם אשתו לירון. בוגר תוכנית פסגות - תואר כפול חשמל פיזיקה בטכניון, ותואר שני בהנדסת חשמל בטכניון. בשש שנים האחרונות עובד כמהנדס בצה"ל.

וכך הוא מספר לנו על תהליך היזמות שלו

"המיזם שלי CARBOX - אנחנו מפשטים את בעיית האוטונומיה ובכך מאפשרים תחבורה ציבורית אוטונומית שמותאמת לאזורים אורבניים. 

הפתרון מורכב משני חלקים: ראשית, תשתית המבוססת פסי צבע המשמשים כמסילה ומפשטים את סיבוכיות האוטונומיה. שנית, תוסף אלקטרוני לרכבי מיקרומוביליטי, אשר מבצע התממשקות התשתית ובנוסף מכיל חיישני אוטונומיה.

הרעיון הגיע אלי מבעיית הפקקים שכולנו חווים בפרט במרכז הארץ שם אני משרת. בכל בוקר, אני רואה את הפקקים האינסופיים, מהם עלתה המחשבה.לו רק הייתה תחבורה ציבורית מספיק טובה אנשים היו מוכנים לוותר על בזבוז הזמן והתסכול של הפקק. בנוסף לכך, בכל רכב נמצא נהג אחד- בזבוז ענק של שטח.

בספטמבר האחרון הצטרפתי לאקסלרטור MaofTech  עמק יזרעאל - גליל תחתון.

התועלת שלי מהתוכנית היא בראש ובראשונה ידע מקצועי בתחום היזמות אותו רכשתי מהטובים ביותר. כמו כן, מנטורינג והדרכה בפיתוח המיזם.

הצלחתי לגייס מענק של אלפי דולרים איתו אני מתכנן לשפר את ה POC ולחזק את השיווק. בוסט ראשון שמסב תחושת ביטחון ומעלה את המוטיבציה.

הטיפ שלי ליזמים הוא שיש המון משימות וכולן חשובות (מחקר שוק, מחקר מתחרים, עבודה על המוצר, ולידציה וכו'). עוזר מאוד לתכנן ולבנות תוכנית ברמה שבועית, וככה לעקוב אחרי ההתקדמות.

תחושת הצלחה מהשלמת משימה נותנת כוח להמשיך ולהתקדם הלאה.

בהזדמנות זו מודה לאחי הקטן שגב שוורץ ז''ל שנפל בשבת השחורה בקרבות של מוצב סופה. הזכרת לי לא להפסיק לרדוף אחרי החלומות"/

התועלת שלי מתכנית MaofTech היא בראש ובראשונה ידע מקצועי בתחום היזמות אותו רכשתי מהטובים ביותר. כמו כן, מנטורינג והדרכה בפיתוח המיזם.

 

הסוכנות מפעילה מגוון כלי סיוע ותוכניות אשראי לעידוד יזמים ופיתוח עסקים קיימים. הסוכנות מפעילה את שירותי הסיוע באמצעות מערך מעוף ברחבי הארץ.