דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

מידע כללי:

מסקרי עסקים במהלך מלחמת חרבות ברזל

במהלך מלחמת חרבות ברזל, הסוכנות לעסקים קטנים ובנונים ביצעה סקרים שעלה מהם ש-74% מבעלות העסקים צופות קשיים בעסק בעקבות המלחמה, לעומת 65% מבעלי העסקים.

חששות נשים בעלות עסקים

46% מהנשים חוששות מקשיים בתזרים המזומנים של העסק לעומת 40% מהגברים. כמו כן, 27% מבעלות העסקים חוששות מהקושי להחזיר את העסק לפעילות עסקית מלאה, לעומת 23% מהגברים. עוד עולה כי 18% מבעלות העסקים חוששות יותר מהחזר של הלוואות לעומת 17% מבעלי העסקים.

לימוד ואימון עסקי כדרך להתמודד עם החששות

אחת מהדרכים להתמודד עם החששות ולהקטין סיכונים הוא באמצעות לימוד ואימון עסקי. נתוני ההדרכות של מעוף מהשנים האחרונות, מראים ששיעור הנשים הנרשמות לקורסים גבוה משיעור הגברים הנרשמים.

נתונים על רמת השתתפות בפועל בהדרכות

נתונים על רמת השתתפות בפועל בהדרכות מעלים גם הם ממצא דומה, כאשר 69% מהנשים שנרשמו להדרכה, גם השתתפו בה באופן מלא, לעומת 53% מהגברים שהשתתפו.

מסקנה

מנתונים אלו אפשר להסיק, כי נשים בישראל מעוניינות, יותר מגברים, לפתח ולהעצים את כישוריהן בתחום ניהול עסקים במטרה לנהל טוב יותר את העסק ולהקטין סיכון עסקי. מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מצליח למשוך את אוכלוסיית הנשים בישראל להירשם לקורסים שהוא מציע לעסקים, להשתתף בהם בפועל ואף לסיימם בהצלחה בשיעור גבוהה. בכך הוא מאפשר להן להעצים ולפתח את הכישורים שלהן ולהשפיע על השוק העסקי במדינת ישראל.

למחקר המלא בנושא עידוד ידע עסקי כדרך לשילוב נשים בהקמה וניהול של עסקים

למחקר המלא בנושא עידוד ידע עסקי כדרך לשילוב נשים בהקמה וניהול של עסקים - מונגש

 

הסוכנות מפעילה מגוון כלי סיוע ותוכניות אשראי לעידוד יזמים ופיתוח עסקים קיימים. הסוכנות מפעילה את שירותי הסיוע באמצעות מערך מעוף ברחבי הארץ.