יעוץ פנסיוני לעסקים

​יועץ פנסיוני בלתי תלוי יעניק תכנית מותאמת אישית לבעל העסק במחיר מפוקח של כ- 1500 + מע"מ​ בלבד, מדובר בעלות נמוכה בכ-70% מהמחיר המוערך בשוק.

​את התכנית תפעיל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות מערך השטח- מעוף במטרה להעלות את המודעות לדרישות החוק בדבר הפרשת כספים לחיסכון פנסיוני ושמירה על זכויותיהם של בעלי העסקים על ידי מתן הכלים הדרושים.

על פי נתוני הלמ"ס נראה כי רק לכ-58% מהעצמאים יש הסדרי פנסיה חדשים לעומת כ-76% מהשכירים. עוד עולה כי מבין העצמאים שיש להם הסדר פנסיוני, לכ-48% יש קרן פנסיה, 41% קופת גמל, 40% ביטוח מנהלים ול-31% יש ביטוח חיים עם מרכיב חסכון. כמחצית מהעצמאים אינם יודעים כלל מה הן הטבות המס שנובעות מהסדר הפנסיה שלהם, כ-26% יודעים באופן חלקי ורק כ-22% יודעים במדויק. בנוסף, כ-44% מהעצמאים אינם יודעים כלל איזה סכום יעמוד לרשותם כאשר יפרשו.

במסגרת התכנית, יוענקו לבעלי העסקים כלים פנסיוניים ומידע נרחב על עולם הפנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וקופות גמל. כמו כן, היועצים הפנסיוניים המקצועיים ינתחו כל עסק באופן אישי  ויבנו המלצה מסודרת לכל בעל עסק על פי מאפייניו האישיים, העסקיים והמשפחתיים, כולל ניתוח הטבות מס ודמי ניהול. במסגרת התכנית, יינתן מסמך המלצה מסודר על הרכב המסלול הפנסיוני האידיאלי ביותר לבעל העסק והיועצים המקצועיים אף יסייעו במילוי הטפסים ליישום התכנית המומלצת. 
שירותי הייעוץ הפנסיוני המוענקים היום בשוק העסקי, מוערכים בעלות של כ-5000 ₪. עלות התכנית המוצעת על ידי הסוכנת לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, נמוכה בכ-70% מהמחיר המוערך בשוק ותוצע בעלות סמלית של כ 1500 + מע"מ.​